Ekologické dny Olomouc 2023
doprovodný program


KATEŘINA ŠEVČÍKOVÁ / 20:00 Vycházka na pozdní večer, první máj, kdy svou lásku slavík růži zapěje. Tedy v případě, že bude mít náladu, a také pokud jeho hlas nepřehluší kvákání žab.

FILIP ŠRÁMEK / 29. 4. – 30. 4. Workshop na stavbu hliněné pece formou experimentální archeologie pod vedením archeologa Filipa Šrámka. Jde o funkční repliku šachtové pece na výrobu železa, kterou na našem území používali Keltové v době před začátkem našeho letopočtu.

BARBORA HERTLOVÁ / 9:30 – 12:00 V Anglii je každý dům, kde stůl zdobí čerstvá květina, považován za bohatý dům. Bohatství tu ale nereprezentují peníze nebo excentričnost, ale hodnoty, které v sobě čerstvá květina nese.

21.4. Globální témata pro žáky 5. a 6. tříd. Areál Domu přírody Litovelského Pomoraví.

JIŘÍ ZEMÁNEK / 15:00 "Příběh vesmíru je kvintesencí reality. Vnímáme a vyjadřujeme jej ve svém vlastním jazyce, ptáci ho vyjadřují ve svém a stejně tak stromy. Všechno kolem nás vypráví příběh vesmíru. …Tento příběh má svůj otisk všude, a proto je tak důležité jej znát." Thomas Berry

EQUINOX

05.05.2023

HABIMA FUCHS / 21:00 The nature of the universe, which holds the center still and moves all else around it, begins here as if from its turning-post. (Dante, Canto 27, 106-117).

MARIE PUTTNEROVÁ / 19:00 Marie Puttnerová byla již dvakrát hostem festivalu, ale vždy se skupinou Jablkoň, se kterou vydala tři alba. S frontmanem kapely Michalem Němcem vytvořila Půljablkoň a vydali společně dvě velmi dobře hodnocená alba. Působila také ve Vojenském uměleckém souboru Ondráš, v kapele Cymbelín, spolupracovala s Kittchenem v...


Děkujeme za podporu edo: