Květinový workshop s Baruš Hertlovou

21.05.2023

BARBORA HERTLOVÁ / 9:30 – 12:00 V Anglii je každý dům, kde stůl zdobí čerstvá květina, považován za bohatý dům. Bohatství tu ale nereprezentují peníze nebo excentričnost, ale hodnoty, které v sobě čerstvá květina nese. 

Květina je krása, čerstvá květina uchovává krásu okamžiku. Sušená květina zachytává krásu barev, tvarů, smyslů i paměti. Kdokoliv, kdo dokáže vnímat krásu květin, vnímat hodnotu krásy, je bohatým člověkem. 

Pojďme si společně uvázat čerstvou českou květinu, něco si povědět o slow - flowers, hnutí ekologicky a lokálně pěstovaných květin, a pokusit se přenést živelnost přírody v okolí Sluňákova do vytvoření něčeho krásného.

Každý účastník si sebou odnese vlastnoručně uvázanou kytici ze sezónních květin.

Nutná rezervace místa na tomto odkazu.

Barbora Hertlová o sobě říká "Pocházím z Čech, ale srdcem jsem vždy tíhla k Moravě. Tak jsem se tu usídlila - nejdříve v milované Olomouci a teď v Oderských vrších. Vystudovanou mám Ochranu a tvorbu životního prostředí na Univerzitě Palackého v Olomouci a dlouhou dobu jsem se ekologii věnovala i profesně v neziskovém sektoru. Díky rodičovské dovolené se mi otevřela příležitost zušlechtit naši zahradu v permakulturním duchu a k tomu na ní produkovat květiny. Přičichla jsem k Slow-flowers hnutí, a tak jsem propojila ekologii a environmentalistiku s láskou ke květinám.

www.zahradazprirody.cz