Exkurze: Biskupické safari a jiné pozoruhodnosti

14.04.2024

PAVEL KONEČNÝ / OD 8:00 Hlavním cílem celodenního putování bude tentokrát návštěva jedinečného singulárního prostředí v obci Biskupice-Pulkov, ležící v přírodním parku Rokytná jihovýchodně od Třebíče. Galerii polychromovaných betonových soch kolem svého domu spontánně vytvořila během třiceti roků po své šedesátce paní Františka Blechová (1911-2001), která tak stvořila unikátní místo zaplněné atmosférou radostného životního pocitu. Jejími originálními sochami a také revitalizovaným domem nás provede a svým výkladem nám přiblíží autorčinu samorostlou kreativitu a osobnost filosof Jan Bierhanzl, současný majitel nemovitosti a zachránce jejího díla.

Mezi další zastávky bude patřit Muzeum pivovarnictví v Dalešicích a naučná procházka okruhem Mohelenské hadcové stepi, významné národní přírodní rezervace tyčící se nad meandrem řeky Jihlavy. Bude takto vypadat krajina u nás v budoucnosti pod vlivem klimatických změn?

Sraz v 8:00 parkoviště u Tržnice - autobus. Předpokládaný návrat do 18:00.

Čas na oběd - v restauraci nebo vlastní. Možné vstupné do některých objektů.

Na výlet je nutno se přihlásit na tomto odkazu

V případě potíží s přihlášením kontaktujte prosím kolegyni na e-mailu jana.vyhnakova@slunakov.cz nebo na telefonu 585 378 345.

Průvodce Pavel Konečný