HOSTÉ EDO 2024

RAZAM a Iva Marešová

Původně působili jako trio Marešová, Yasinski, Vašíček a v této sestavě vydali v roce 2016 úspěšné album "Kéž bouře by přišla"

Později začali spolupracovat s ruským violistou Iliou Chernoklinovem a bubeníkem Radkem Doležalem. 

Jejich autorské písně jsou postaveny především na zvuku akordeonu fenomenálního běloruského akordeonisty Aliaksandra Yasinského a výrazném projevu zpěvačky Ivy Marešové. 

Nově začali používat název Razam, což v běloruštině znamená dohromady, společně. 

Na Edojarmarku budou podruhé a patřili k tomu nejlepšímu, co festival EDO nabízí. Pestrá paleta hudebních nápadů, skvělý zpěv, souhra, silné slovanské motivy. 

Razam vydali v roce 2021 autorské album "Harpyje u pramene". Kromě toho, že se všichni jmenovaní věnují své vlastní společné tvorbě, spolupracují též s dalšími známými hudebními osobnostmi napříč všemi žánry a kulturami. Jejich živé koncerty patří k velkým hudebním zážitkům, které se diváků dotýkají svou syrovostí, autenticitou a v neposlední řadě i výborným zvukem zvukaře Petra Janečka. 

Aliaksandr Yasinski V roce 2021 připravili speciální Vánoční program + CD – "Slovanské Vánoce", kde zpracovali Vánoční a adventní písně z Běloruska, Ruska, Ukrajiny, Srbska a Čech. Velký úspěch sklidili také spoluprací s Divadlem na Vinohradech. 

Iva Marešová a Radek Doležal se ujali zkomponování hudby k inscenaci Dům Bernardy Alby, společně se Shahabem Tolouie. Nově také zaranžovali písně pro představení Balada pro banditu. Iva hraje v tomto představení roli Morany a hudebníci z Razam hrají v představení živě. 

Chci si poslechnout


KONCERT / 27.4.
EDOJARMARK