Kopie z Filmový umělecký dokument Equinox (2022)

16.06.2022

HABIMA FUCHS / od 21:00 hodin The nature of the universe, which holds / the center still and moves all else around it, / begins here as if from its turning-post. (Dante, Canto 27, 106-117).

Projekce autorského filmu české vizuální umělkyně Habimy Fuchs, který vznikal přímo na Sluňákově v rámci programu Domov a svět Muzea umění Olomouc-Středoevropského fóra a zachycuje svět v symbolické rovnodennosti. Součástí večera bude diskuse s autorkou a Barborou Kundračíkovou, kurátorkou projektu.

Habima Fuchs

Habima Fuchs je česká vizuální umělkyně, která ve své tvorbě dlouhodobě reviduje zažité mechanismy a tradiční existenciální, filozofické či metafyzické obraty, o něž se při porozumění světu, ve kterém žijeme, opíráme. To vše s cílem jej nově uchopit a nabídnout k prožití. Symboly a motivy, které přitom reflektuje a materializuje, pocházejí z různých kultur i dob, z rámce křesťanské ikonografie i orientálních náboženských kontextů. Výsledkem je výjimečně působivá obraznost, svádivá a podvratná, také ale hluboce sebekritická.