Jakub Minářů: HRI s hit/y v Tichu46 

18.03.2024

TICHO46, Starý Pelhřimov / 18.3.-18.4.

Jakub Minářů

Součástí místa Ticho46 (Starý Pelhřimov 46 - galerie, malířsko-sochařská laboratoř) je též environmentální dílna HRI (dřevo od lesa až po výrobek mezi odpadem, prknem, designem, architekturou, řemeslem a uměním). Nynější fází jsou především laťové konstrukce bez kovových spojů a malířské podklady z dýhy na vrstveném profilu z plastového a letákového odpadu.

Místo pro univerzální molo je neoplocenou loukou (v přímé blízkosti adresy Starý Pelhřimov č. p. 46) u hojně využívané cesty pro pěší v rámci příměstských vycházkových okruhů.

Molo bude nepatrně nakloněná plošina z laťových rastrů neutlumující vegetaci a zároveň poskytující aretaci výstavám kontroverzních sošných a malířských obrazů.

Výstavba rozvíjí koncept labu HRI (jen dřevo bez kovových spojů) přímo na určené louce u cesty, kde se spoléháme na již tradiční komentáře kolemjdoucích a s nimi rozvíjený dialog. Doprovodné výstavy s ekologickým podtextem využijí variabilitu mola a to minimálně v čase vzniku až do zimy 2024. https://sites.google.com/view/hri-s-hity

Jakub Minářů se ve svém oboru specializuje předně na diverzitu vizuální komunikace. Z tohoto pohledu řez dřevem odkrývá "kosmos" inspirace. V přípravě podkladů pro vymezené prostory skládaných intarzií by rád spolupracoval s profesionály z jeho oboru (těmto lidem stát poskytuje vzdělávání, ale do samotného postudijního vývoje a přirozené poptávky již paradoxně neinvestuje).

Ticho46 – ateliér a dílna dvou umělců, galerie, mural art na fasádě

https://www.akub.inaru.eu/

https://jakubminaru.cz/