Ekologický večer - Jeseníky - Království horské divočiny

09.02.2023

První Ekologický večer festivalu Ekologické dny Olomouc 2023 začne dokumentárním filmem, jehož premiéry po celé Moravě jsou vyprodané. Přijďte se pokochat krásou těchto podivuhodných hor v Olomouci!!! 

Čtvrtek 9. února 2023, 18:00
Kino Metropol JESENÍKY - KRÁLOVSTVÍ HORSKÉ DIVOČINY

Trailer k filmu

Olomoucká premiéra dokumentárního filmu Mariana Poláka. Po filmu bude následovat beseda především k natáčení snímku a možná i k aktuálním problémům ochrany přírody v Jeseníkách. 

Besedy se zúčastní:
Marián Polák (režisér, kameraman, producent)
Štěpán Mikulka (fotograf, kameraman)
Jiří Baják (časosběrné záběry)
Petr Šaj (kameraman, vedoucí Správy CHKO Jeseníky) 

Marián Polák je jeden z nejvýznamnějších současných českých režisérů filmů o přírodě. Za dokument Živý obraz lepšího světa obdržel výroční cenu FITES Trilobit nebo ceny na festivalech Ekofilm a Naturvision. Jako kameraman a producent připravil například s režisérem Janem Hoškem desetidílný seriál Příběhy zvědavých přírodovědců nebo koprodukční filmy Netopýři ve tmě či Svět podle termitů, za který obdrželi Velkou cenu na Life Sciences Film Festivalu. Vrcholem jeho dosavadní tvorby je pak dokument Planeta Česko, jenž byl nominován na cenu Českého lva v kategorii nejlepší dokument v roce 2018.

Ekologický večer pořádají:
- Sluňákov, centrum ekologických aktivit města Olomouce, o.p.s.
- Kino Metropol
- AOPK ČR, Správa CHKO Jeseníky

www.slunakov.cz
www.kinometropol.cz
https://jeseniky.nature.cz/ 

Tato akce se koná v rámci projektu EDO 21 - 23. "Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR na základě rozhodnutí ministra životního prostředí"