Když se hudebníci Dunaje po letech sešli při natáčení filmu "Dunaj vědomí", okamžitě ucítili chemii, která je dříve spojovala. Přeskočila jiskra, a skupina se rozhodla obnovit činnost. A to v sestavě, která zaznamenala největší úspěch. Chyběl pouze Jiří Kolšovský. Jeho pěveckých partů se ujal zbytek kapely. Páteř vystoupení tvořily zpočátku skladby z nejsilnějšího období Dunaje (Dudlay), postupně byly zařazeny zcela nové písně, vycházející z nejlepších tradic kapely, které posléze vyústily v nové album "Za vodou". 

Trojice ve složení Vladimír Václavek, Josef Ostřanský a Pavel Koudelka si k nahrávání nového alba, které sami označují jako Dunaj pro 21. století, přizvali o generaci mladšího elektronického producenta Aid Kida a Petra Ostrouchova, tedy producentský tandem, který se podílel na vzniku oceňovaného alba "Řeka" Lenky Dusilové, která byla hostem festivalu EDO v minulém roce. 

Nejedná se tedy o klasický comeback, ale o novou energii, kterou Dunaj přiveze do nivy řeky Moravy. Užijte si to také Vy, stojí to za to.

Chci si poslechnout


KONCERT / 29.4.
EDOJARMARK