Ekologické dny Olomouc 2023
doprovodný program


KATEŘINA ŠEVČÍKOVÁ / 20:00 Vycházka na pozdní večer, první máj, kdy svou lásku slavík růži zapěje. Tedy v případě, že bude mít náladu, a také pokud jeho hlas nepřehluší kvákání žab.

FILIP ŠRÁMEK / 29. 4. – 30. 4. Workshop na stavbu hliněné pece formou experimentální archeologie pod vedením archeologa Filipa Šrámka. Jde o funkční repliku šachtové pece na výrobu železa, kterou na našem území používali Keltové v době před začátkem našeho letopočtu.

BARBORA HERTLOVÁ / 9:30 – 12:00 V Anglii je každý dům, kde stůl zdobí čerstvá květina, považován za bohatý dům. Bohatství tu ale nereprezentují peníze nebo excentričnost, ale hodnoty, které v sobě čerstvá květina nese.

21.4. Globální témata pro žáky 5. a 6. tříd. Areál Domu přírody Litovelského Pomoraví.

JIŘÍ ZEMÁNEK / od 15:00 "Příběh vesmíru je kvintesencí reality. … Tento příběh má svůj otisk všude, a proto je tak důležité jej znát." Thomas Berry

EQUINOX

13.04.2023

The nature of the universe, which holds

Marie Puttnerová byla již dvakrát hostem festivalu, ale vždy se skupinou Jablkoň, se kterou vydala tři alba. S frontmanem kapely Michalem Němcem vytvořila Půljablkoň a vydali společně dvě velmi dobře hodnocená alba. Působila také ve Vojenském uměleckém souboru Ondráš, v kapele Cymbelín, spolupracovala s Kittchenem v projektu Zvíře jménem podzim, s...


Děkujeme za podporu edo: